ÇALIKOĞLU AVRUPA’YA İHRACATA HAZIRLANIYOR.

Merkezi Ordu ili Ünye ilçesinde, üretim tesisi Bursa Orhangazi’de olan Çalıkoğlu Paz. Gıda Ltd. Şti. firmamız merhum Adem ÇALIK tarafından temelleri atılan ilk günden bu günlere gelene kadar kaliteli ürün, ilkeli çalışma prensibi, istikrarlı hizmet anlayışı ile çeyrek asırlık bir geçmişe sahiptir. Başlangıçta gıda toptan satışı üzerine yola çıkan sonrasında üretime odaklanıp kendi markaları Çalıkoğlu ve Mytat markasını tescilleyerek markalaşmanın önemini o günlerde kavrayan merhum Adem ÇALIK “Markalarımız bizim evlatlarımızdır.” Anlayışı, tüm ekibine aşılamıştır. Yurt içinde tescillediğimiz her iki markamızı yurt genelinde büyütürken aynı zamanda yurt dışına açılma planları da yapan şirketimiz uzun bir çalışma sonrasında AB ülkelerinde de markalarımızın tescilini almış olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Bu tescil çalışmamızın tamamlanmış olmasının ardından ilerleyen süreçlerde AB ülkelerine açılma planı yapan şirketimiz emin adımlarla bu düşünceyi hayata geçirmek için gerekli plan ve programını da yapmaya devam etmektedir.

Firmamız kalitesi ile sofralık zeytinde dünyada kendini kanıtlamış coğrafi tescilli gemlik zeytini %100 doğal ürün üretme prensibinden hiçbir zaman ödün vermeden çeyrek asırdır sofralara ulaştırmaktadır.   Laktik asit (asitlik düzenleyici), kalsiyum klorür (sertleştirici), potasyum sorbat (koruyucu) ve diğer çeşitli kimyasallardan uzak tamamen doğal olarak ve aynı zamanda da tarladan sofraya gelene kadar ki aşamada en hijyenik şekilde tüketicilerimize ulaştırma gayreti içerisindeyiz.

Zeytin; doğal tüketildiğinde insan sağlığı açısından mucizevi etkilere sahip dünyanın en eski ve sağlıklı gıdalarından biridir. Ne yazık ki kullanılan kimyasal maddeler ile ürün tamamen doğal olmaktan çıkarılmaktadır. Adeta ürünlerin genetiği ile oynanarak insan sağlığına ciddi anlamda zarar verilmektedir.  Bizler “önce insan” diye çıktığımız bu yolculukta gelinen noktada geride bıraktığımız çeyrek asırda kalite prensiplerimiz ve sağlıklı nesiller için doğal ürünler üretme politikamızın amacından hiç sapmadan büyük bir emek ve mücadele verilerek bu günlere gelinmiştir. Üretici olarak yükümlülüklerimizin bilinciyle üretim politikamızdaki yenilikler kaliteyi ve hacmi artırmaya yönelik olmuştur.  Yüzyıllardır süregelen geleneksel yöntemiyle üretilen zeytinlerimiz sadece su ve tuz ile en az 7 ile 9 aylık süreçte doğal ortamda yeme olgunluğuna erişmektedir. Onlarca farklı ambalaj ve gramajdaki ürünlerimiz www.calikoglu.com.tr adresimizde yer almaktadır.

Ürün portföyümüz; zeytin başta olmak üzere, tahıl ve bakliyat grubu, kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı, tahin, pekmez, reçel olmak üzere geniş ürün yelpazesine sahiptir. www.mytat .com.tr ve online pazaryerlerinden Türkiye’ nin her noktasına ürünlerimiz ulaşmaktadır.  Ürünlerimiz kalite kontrollerinden geçirilmiş, gerekli analizleri yapılmış, ambalajları, üretim süreçleri AB standartlarına uygun olarak ihracata hazır hale getirilmiştir. Tüm ürünlerimizle alakalı tescilini aldığımız Çalıkoğlu ve Mytat markalarımızla dünya pazarında yer almak için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

Bir Ünye firması olarak Ülkemiz topraklarında yetişen değerli ürünlerimizi sınırlarımızın dışına ulaştırmak, bölgemiz istihdamına katkı sağlamak ve etik çizgimizden ödün vermeden büyük bir heyecan, azim, kararlılık ve istikrarla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

 


Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..