Kurucumuz

Hayat Hikâyesi
Kurucu önderimiz, bugünkü varoluş sebebimiz Merhum Adem ÇALIK; 18.11.1972 tarihinde Ünye’de dünyaya gelmiştir. Daha lise yıllarında hayalini kurduğu serbest ticaret yapma düşüncesini, askerlik görevini bitirdikten sonra 6 aylık iş tecrübesiyle, 5 Mayıs 1997 Yılında başarılarla dolu, uzun soluklu, örnek teşkil edecek bir sürecin ilk adımını atmıştır.

Genç yaşta, ileri görüşlülüğü, keskin zekâsı, Kararlılığı, çalışkanlığı, cesareti ve sınır tanımayan vizyonu, profesyonel bakış açısıyla iş hayatında başarı merdivenlerini hızla tırmanmıştır.

Adem Çalık

Temellerini atıp, kısa süre tek başına yürüttüğü işletmeyi, 7 ay sonra kardeşi Resül ÇALIK’ın askerlik görevini yapıp gelmesiyle iki kardeş sırt sırta vererek o yıllardan bu güne başarı çizgisini her yıl yükselterek, günümüzde bölgenin ve bünyesindeki distribütörlüğünü yaptığı firmaların örnek gösterdiği bir firma haline getirmiştir.

Hayat felsefesinde başarısızlığa yer olmayan, her daim birlik, beraberlik ve aile vurgusu ile hem kendisini hem de çevresini motive eden, farklı olmayı, farklılıklar oluşturmayı başaran, asil ruhlu ve adaletli yapısıyla toplumda örnek bir insan olmuştur. Ticaretinde öncelikle dürüst ve güvenilir olmaya önem göstermiş, hak ve hakkaniyet ölçüsünde helalinden kazanmanın bereketine inanmıştır.

Çalıkoğlu Gıda, kurulduğu yıllardan itibaren ilerlediği başarı çizgisini üretimle taçlandırmayı düşünerek Bursa Orhangazi bölgesinde ÇALIKOĞLU markasıyla üretime başlamıştır. Üretimde uzun vadede sürdürülebilirliği, kalite ve markada güveni esas alarak ve bu çizgiden hiçbir zaman şaşmadan hassasiyetle her zaman en iyisini en güzelini yapmaya özen göstermiştir ve budan sonra da göstermeye devam edecektir. Bu hassasiyetten dolayıdır ki, ürünlerimiz hizmet vermiş olduğumuz sınırlar içerisinde aranan, beğenilen, tercih edilen ürünler haline gelmiştir.

Ümitsizlik, karamsarlık, başarısızlık gibi kelimeler lügatinde hiçbir zaman yer almayan Adem ÇALIK, pozitif enerjisiyle etrafına ışık saçan, fikirleriyle ekibini hayallerinin peşinde başarıya ulaştıran eşsiz bir lider olmuştur.

İş yaşamındaki başarısının yanında, siyasi hayatın içinde aktif rol almış, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetiminde önemli rol oynamıştır. Vekil öğretmenlik, Belediye Başkan Vekili, Siyasi parti ilçe başkanı gibi görevlerin tümünü en üst seviyede temsil etmiştir.

Adem Çalık, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile beraber.

Adem ÇALIK, her yaptığı işte o konunun uzmanı kadar bilgi sahibi olmaya çalışan ve konunun detaylarına önem veren saygın, öğrenmeye meraklı, heyecanlı, müteşebbis bir işadamıydı.

İş hayatı boyunca gerek şahsının gerekse şirketlerinin katkı ve başarılarından dolayı madalyalar ve belgeler ile ödüllendirilmiştir.

Sıradan olmak değil, iz bırakmak gerek… Onu tanıyan herkesin gönlünde bir iz bırakan, kalplere dokunan eşsiz bir lider, iş adamı, siyaset insanı ve aile babasıydı.

Kısa ömrüne birçok güzellikler sığdırmış, bölgede istihdama katkılar sağlamış, 20 yıllık iş hayatı boyunca yaptığı işlerle ülkesine, milletine hizmet etmeyi amaç edinmiş, sosyal sorumluluk projelerine ve hayır işlerine verdiği katkılarla tanınan; iş dünyasında sevilen ve saygı gören bir iş adamıydı.

Onun açtığı çığırda ilerlemek, haklı bir gurur vesilesidir. Adem ÇALIK’ın üstün değerlerle kurup geliştirdiği ÇALIKOĞLU GIDA ve CLK GRUP şirketleri ile “evladım” dediği ÇALIKOĞLU, MYTAT ve vefatından kısa süre önce tescillenen markalarının, aynı kararlılıkla yükselişini sürdürmesi için ÇALIKOĞLU AİLESİ olarak bu emanete sahip çıkacak, aynı doğrultuda var gücümüzle çalışacağız.

Adem ÇALIK’ın ilkeleri, kurumun kültürüne esas teşkil ederken, çalışanları ve ailenin gelecek kuşakları için de pusula özelliği taşımaktadır.

Şirketimizin kurucusu, bugünkü başarılarımıza bizi taşıyan vizyon sahibi liderimiz Sayın Adem ÇALIK 7 Aralık 2017 Perşembe günü vefat ederek Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

… Saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.


Kurucumuz Adem ÇALIK’ın her fırsatta dilinden düşürmediği sözleri;

“Marka bir şirketin evladıdır”
“Kazançta helali aramak, berekete inanmak”
“Azimle çalışmayı güvenle birleştirip başarıya ulaştık”
“Ticaret; öngörü, sabır, cesaret işi, en önemlisi nasip kısmet işidir…”
“İlk günkü aşkla işe heyecan duymak”
“Ortak hareket sağladık, istişarelerle karar aldık”
“Gıdada kalite ve hijyen olmazsa olmaz önceliğimizdir.”
“Birlik ve beraberlik, aynı çatı altında, bir olma, beraber hareket edebilme ve yaşayabilme becerisidir.”
“Yaradan’ın insana verdiği en önemli nimettir sağlık.”
“Hayat bir ders ise, her zaman birbirimizden alacağımız çok şey var.”
“Başarımızın sırrı bir olmaktır.”

Sözleri çalışanlarının yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

Ekibine son seslenişi, birlik ve beraberlik çağrısı ve tüm ekibine sevgisini ifade eden cümlelerle olmuştur.

Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..