Tarihçemiz

  • 1997 5 MAYIS 1997 de Adem ÇALIK tarafından şahıs şirketi olarak kurulmuştur. Gıda toptancısı olarak ticari faaliyetine başlamıştır.
  • 2003 Çalıkoğlu Paz. Gıda. Tar. Hay. Nak. Tur. İnş. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti adını alarak, şirketler için hayati önem taşıyan kurumsallaşmanın gerekliliğini ve zorunluluğunu önemsemiş, uzun soluklu bu sürecin ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Bu süreci aynı zamanda büyümenin kaçınılmaz bir sonucu, ayakta kalabilmenin de bir gereği olarak benimsemiştir.
  • 2005 Siyah zeytinde ambalaj çeşitliliği artırılmış, ürün gamına yeşil zeytin çeşitleri eklenmiştir.
  • 2007 Mytat markasının tescil edilmesiyle ürün portföyüne yeni ürünler eklenmiş, kuru meyve üretimleriyle ürün ailesine yeni üyeler eklenmiştir. İçim grubu distribütörlüğünü bünyesine katarak İçim markasının gücünü, kendi saha tecrübesi, deneyimli kadrosu, lojistik alt yapısı ve bölge hâkimiyetiyle birleştirerek içim markasını kalite, güven ve istikrarla temsil etmeye başlamıştır.
  • 2008 Clk Grup Gıda Bas. Yay. Dağ. Pet. Elek. Bilg. İnş. Nak. Ulş. Tur. Tek. Mad. San. İç ve Dış Tic. Ltd.Şti. ismiyle ikinci şirketini faaliyete geçirmiştir. Faaliyetleri arasına toplu yemek, kantin, internet işletmeciliği hizmetlileri yapmıştır.
  • 2012 Ürün gamına ÇALIKOĞLU markalı reçel üretimi yaptırarak kalite ve lezzetiyle tüketicilerimizin beğenisini kazanmıştır. Zeytin çeşitliliğine ÇALIKOĞLU VE MYTAT markalarıyla farklı ambalaj ve gramajlarda ürünler eklemiştir.
  • 2014 Mytat YE BİTİR BENİ ile gelişen ve değişen tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak 70 gr siyah ve yeşil zeytin ile yepyeni bir konsept oluşturduk. Hizmet ağına Aytaç et grubu distribütörlüğünün eklenmesiyle güçlü ve kurumsal bir markayı daha çatısı altında toplamıştır.
  • 2015 Yeni hizmet binasına taşınarak daha güçlü lojistik, daha büyük depolama alanı, daha sağlam teknolojik alt yapı ve genişleyen kadrosuyla işine yatırımlar yaparak faaliyetine devam etmiştir. Mytat markalı reçel ve mytat markalı lokum üretimi başlamış, onlarca yeni ürün tüketiciyle buluşmuştur. Namet et ürünleri içim bünyesinde gruba dahil olmuştur. 
  • 2018 ÇALIKOĞLU GIDA sektördeki bilgi ve tecrübesini EV DIŞI TÜKETİM SEKTÖRÜ ile taçlandırarak hizmet ağına bir yenisini daha eklemiştir.
Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..