Çalıkoğlu Gıda, İsrail’i şiddetle kınadı

Yapılan açıklamada şöyle denildi: Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım kampanyasıyla yola çıkan ve Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren Gazze filosuna İsrail ordusu tarafından yapılan vahşi saldırıyı Çalık Grup ve Çalıkoğlu Gıda olarak şiddetle kınıyoruz.

Yıllardır kuşatma altında bulunan ve yıllardır çile çeken Gazze halkına yiyecek, giyecek, ve tıbbi yardım götüren tamamen insani ölçülerle hareket eden birçok ülkenin sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bu yardım konvoyuna yapılan saldırı hangi insani değerlerle ölçülebilir? Hangi dinin, hangi milletin değerleriyle bağdaşabilir? İsrail zaten lanetlidir. Tüm insanlık onları bir kez daha lanetlemiştir.

Kardeşi aç iken tok yatan bizden değildir, vicdani sorumluluğunun gereğini yerine getirmeye çalışan, Mavi Marmara gemisinde bulunan yaşlı kadın ve çocukların bulunduğu Türk vatandaşlarımızın ve Gazzede bu yardımları bekleyen Filistinli kardeşlerimizi desteklemek amacıyla şirketimize ait tüm araçlarımızda bu günden itibaren Türk bayrağı ve Filistin bayrağı takılı olarak dolaşacaktır. Bu vesile ile insanlığa yapılan bu suçu tekrar şiddetle kınıyor, saldırılarda yaralananlara acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Ayrıca, halkımıza da İsrail patentli ürünlerden uzak durmalarını öneriyoruz.


Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..