Çalıkoğlu’ndan Ülker’e Yatırım Çağrısı

Çalıkoğlu Gıda İşletmesi sahibi ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkan Yardımcısı Adem Çalık, bölge bayiliğini yaptığı Ülker Grubu’nu Ünye’ye yatırım yapmaya davet etti.

Çalık, Karadeniz’de satış miktarı iyi olan Ülker Grubu’nun bölgeye yatırım yapmaya sıcak baktığını söyledi. Bölge sütünün kaliteli olduğunu söylediklerini, ancak yatırım için bazı verilere ihtiyaçlarının olduğunu aktaran Çalık, bunun başında da günde 500 ton süt toplanmasının geldiğini belirtti. ÜTSO Başkanı ve yönetimiyle toplanarak Ülker’e yaptığı yatırım davetini ve verilen cevabı değerlendirdiklerini belirten Çalık, öncelikle bölgedeki 13 ilde üretilen süt miktarını öğrenmek için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Adem Çalık, Ülker’in Antalya’da düzenlediği bayiler toplantısında, Karadeniz’de satış oranı yüksek olan grup jest yaparak, bölgeye yatırım yapmasını talep etti. Ülker Gıda ve İçecek Grup Başkanı Mehmet Tütüncü, İçim Grubu Genel Müdürü Volkan Mumcu, Ülker firmasının süt ürünlerini işleyen Ak Gıda Genel Müdürü Hüseyin Avcı ve genel müdür yardımcılarının hazır olduğu toplantıda yatırım teklifini dile getiren Adem Çalık, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Üç gün süren toplantı sonunda yapılan değerlendirmeler sırasında Karadeniz Bölgesi’nin hemen hemen tüm kategorilerde ilk üç sırada olduğunu görünce, Karadeniz halkının bu teveccühü karşısında Ülker’in bölgemize yatırım yapması gerektiğini ve bunun için Ünye’nin birçok açıdan cazip bir yer olduğunu anlattık ve yetkilileri Ünye’de inceleme yapmak üzere şehrimize davet ettik. Öncelikle Ünye’nin Karadeniz’in en güzel şehri olduğunu, bölgenin tam ortasında bulunduğunu, iç bölgelere ulaşımının daha kolay olduğunu, limanı bulunduğunu vb. gibi bilgileri aktardık. Aynı zamanda Ünye Ticaret ve Sanayi Odası olarak da bu yatırımın Ünye’ye gelmesi noktasında üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirttik. Bunun üzerine, Ülker Gıda İçecek Grup Başkanı Mehmet Tütüncü, Karadeniz’e yatırım yapmayı düşünebileceklerini, Karadeniz sütünün kaliteli süt olduğunu, ancak süt ile alakalı birtakım verilerin ellerinde olması gerektiğini ifade ettiler. Tütüncü, Samsun-Trabzon arası il ve ilçelerle, arka illeri de içerisine alarak günde 500 ton süt tedariki sağlanabilirse böyle bir yatırımın gerçekleşebileceğini söyledi. Bunun üzerine, bu konuda Ünye Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir çalışma yapıp dosyayı kendilerine sunacağımızı belirttim. Ünye’ye döndüğümde 21 Ocak 2010 Perşembe akşamı ÜTSO Başkanımız Hasan Şimşek ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla toplanarak konuyu görüştük. Bölgede bulunan 13 ilin tarım müdürlüklerinden süt ile ilgili verileri almak üzere yazılı talepte bulunduk. Gelen veriler olumlu olduğu takdirde ÜTSO yönetimi ve Ülker Bölge Müdürümüz ile konuyu yukarıya dosya halinde sunacağız. Umarım olumlu veriler ulaşır da Ünye’miz, bölgemiz iyi bir yatırıma kavuşur.”Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..