Ev Dışı Tüketim

Zeytincilik ile başlayan ve kısa sürede büyüyerek adından söz ettiren Çalıkoğlu Group bir Ünye markası haline gelerek bu yöndeki çalışmalarını yeni yılda da sürdürüyor.

Yeni yıl ile birlikte yeni bir gıda sektörüne adım atan Çalıkoğlu Group, artık Ev Dışı Tüketim (EDT) sektöründe de hizmet verecek. Bu konuda Ar-ge çalışmalarını tamamlayarak 2017 yılında yatırımlarını yapan Çalıkoğlu Group 2018 yılının ilk ayında start verdi. Tedarikçi firmalarla anlaşma sağlayarak ilk olarak Ordu ve Giresun il ve ilçelerinde hizmet verecek olan Çalıkoğlu Group, 2018 yılında Ev Dışı Tüketim alanında bölgenin en büyük ve en güçlü tedarikçisi olmayı hedefliyor.

Bu Pazarda Biz de Varız

Yeni yılın yeni hamlesini değerlendiren Çalıkoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Resul Çalık hedeflerini de açıkladı. Çalık, “Yaşam tarzlarının hızla gelişim ve değişime uğradığı günümüz dünyasında, yoğun tempolu iş hayatının getirdiği hızlı dönüşümler hayatımıza yansıyarak, alışkanlıklarımız hızla değişime uğruyor. Günlük hayattaki temponun artması, kadınların iş hayatında artık çok daha fazla yer almasıyla birlikte Ev Dışı Tüketim sektörü hayatımızın bir parçası haline geliyor. Bununla birlikte bu sektördeki yeni iş ve istihdam olanakları, deneyim ve tecrübelerimizle bütünleşerek bizleri bu pazarda yer almaya sevk ediyor. Bizler Çalıkoğlu Gıda olarak 1997 den bu güne gıda sektöründe yakaladığımız başarıyı, 2018 yılında Ev Dışı Tüketim kanalına taşıyarak bölgenin en büyük ve en güçlü tedarikçisi olmayı hedefliyoruz” dedi.

1997’den günümüze birçok hizmet kolunda olmayı hedefleri arasına aldıklarını ifade eden Çalık, “ kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışıyla her daim en iyiye yolculuğunu sürdüren Çalıkoğlu Gıda olarak; tüketici taleplerine iyi şekilde cevap verebilmek için, birçok ulusal ve uluslararası markaları tek çatı altında toplayarak bu sektörde faaliyet gösteren otel, hastane, okul, pastane, fastfood, restoran, kafe, büfe, yemekhane, yemek fabrikaları ile kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet vermeye başlamıştır. Bu kanalla alakalı şirketimiz 2017 yılında gerekli 1000 m2soğuk hava 375m2 -18 ve -40 derece depo alt yapısı ile araç gereç hazırlıklarını yapmış, pazar araştırmasını tamamlamış, ardından personel kadrosunu EDT grubu adıyla da kurarak, doğru tedarikçilerle anlaşmalar yapmış, hizmete hazır hale gelmiştir” dedi.

Tedarikçi Firma Görüşmelerimiz Devam Ediyor

Alt Yapı Çalışmaları Tamam

Bu çalışmada başlıca tedarikçi firmalar hakkında da bilgi veren Çalık, “mevcut bünyemizde var olan, İçim (Süt Ürünleri), Aytaç (Et ürünleri), Has (Ketçap-Mayonez), Cenkci (Turşu), Filiz (Helva-Reçel-Pekmez), Barilla (Makarna), Ayca (Süt Üürnleri), Öz Salça, Mudurnu (Piknik) gibi firmalara ilave olarak, bu sektörde, kaliteli ve iddialı Ülker Eksper (Bulyon-Puding-Çeşni-Margarin), Heinz (Soslar, Ketçap-Mayonez-Konserve), Euro Frozen (Patates), RellaCake (Donuk Pata, Mozaarella), Muti (Donuk Sebze), Kent Boringer (Bulyon-Şanti), Namet (Donuk Et), Yonca (Yağ,Turşu) Dal Mantar (Konserve) ile Bakliyat ve Baharat çeşitlerine hitap eden birçok firma ile ticari anlaşmalarını yapmış olup yeni firmalarla görüşmelerimizi sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Yılsonuna Kadar Ordu ve Giresun Tamamlanmış Olacak

Çalıkoğlu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Resul Çalık son olarak, firma olarak çalışmalarını yılsonuna kadar Giresun ve Ordu il ve ilçelerindeki EDT kanalını kapsayan tüm müşteri portföyünü bünyesine katmayı hedeflediğini ifade ederek “bu zamana kadar edinmiş olduğumuz tecrübe, birikim ve müşteri memnuniyetini EDT kanalında da, ürün ve hizmet kalitesiyle birleştirerek müşterilerimize sunmayı hedeflemekteyiz” diye konuştu.


Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..