Mytat Çalıkoğlu Gençlere Yol Gösterdi

Ünye Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümünde son sınıf okuyan 4 öğrenci, Mytat Çalıkoğlu Gıda’yı ziyaret ederek girişimcilik konusunda bilgiler aldı. Ünye Meslek Yüksekokulu’nda okuyan Ebru Ergün, Şeyda Uz, Çağla Dinç ve Tunay Meneşe Mytat Çalıkoğlu’nu ziyaret ederek Genel Müdürü Ayşe Nur Kırca’dan iş ve istihdam konusunda bilgiler aldı. Üniversite hayatları boyunca mezun olduktan sonra dışarıda öğrencileri bekleyen iş dünyası ve tecrübeleri paylaşan Çalıkoğlu Gıda Müdürü Ayşe Nur Kırca, gençlerle iş tecrübesini ve şirkette çalışan personelin istihdamı konusunda bilgilendirmeler verdi.

Kırca,” İdealist Gençlere İhtiyacımız Var”

Öğrencilere gelecek konunda iş deneyimini ve tecrübesini paylaşan Mytat Çalıkoğlu’nun Genel Müdürü Ayşe Nur Kırca,” Ben 2004 yılından itibaren Mytat Çalıkoğlu bünyesinde çalışıyorum. Şirketin bir çok departmanlarında görev yaptıktan sonra en son genel müdürlük görevine getirildim. Bizleri bu gün Ünye Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizi ağırladık. Eğitim ve iş dünyası adına sohbetimizi kendileri ile yaptık. Tabi iş hayatında kendini sorgulayan, disiplinli ve idealist gençlere ihtiyacımız var. Tabi buradaki arkadaşlarımız yeni bir iş hayatına başlayacakları zaman en iyi derecede işlerinin en iyisini yapmaya çalışsınlar” dedi.

Ünye Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü son sınıf öğrencisi Ebru Ergün ise,” Bizlerde her ne kadar bu gün öğrenci olsak da yarın birer girişimci adayları olacağız. Ünye küçük bir ilçe ve bu şehrin kalkınması lazım. Biz öğrenciler gelecek için ne kadar kendimizi geliştirirsek Ünye’yi o derecede kalkındırabileceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden işi bilen deneyimli ve alanında uzmanlaşmış bir sektörle görüşmemiz gerekiyordu. Buda Çalıkoğlu Gıda’nın Ünye’de tecrübesi ve sektör anlamında iyi olduğunu gösteriyor” diye konuştu.


Sohbete Başla
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba,
Bize 0535 249 60 60 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada buraya yazabilirsiniz..